Przebieg wizyty

Dzień wizyty (szczególnie pierwszej) należy dobrze zaplanować - tak, aby po odbytym masażu móc dokończyć dzień przy minimum aktywności. Zanim organizm przywyknie do tego typu masaży, są one dla organizmu dość wyczerpujące, dlatego ważne jest zabezpieczenie sobie możliwości odpowiedniej regeneracji organizmu po zabiegu.

Pierwszym etapem wizyty jest badanie przez lekarza, które oprócz diagnozy ma za zadanie wykluczyć podstawowe przeciwwskazania do odbycia masażu. Lekarz ustala harmonogram zabiegów oraz ich przebieg. W razie potrzeby proponuje również akupunkturę, nagrzewanie moxami czy terapię ziołową.

Kolejny etap wizyty to masaż. Korzystamy z dwóch podstawowych technik masażu, tj. akupresury i masażu shiatsu. W trakcie zabiegu zazwyczaj masowane jest całe ciało, ze szczególnym uwzględnieniem miejsc wskazanych przez lekarza. Uzupełnieniem większości masaży jest postawienie chińskich baniek dla poprawy krążenia krwi i dodatkowego rozluźnienia mięśni. Często zabiegi są rozszerzane również o wykonanie akupunktury czy nagrzewanie receptorów moxami. Po wizycie należy uważać aby się nie przeziębić oraz do końca dnia się nie kąpać.

Na całą wizytę należy przeznaczyć do dwóch godzin. Czas trwania pojedynczej wizyty bywa różny w zależności od potrzeb danego pacjenta, dlatego sporadycznie mogą występować opóźnienia. Podana godzina wizyty jest więc orientacyjna. Gdy nie ma żadnych opóźnień wizyta zamyka się w godzinie czasu.

Cennik

160 zł Jednorazowa wizyta

Cena ta obejmuje badanie przez lekarza (również sprawdzenie zdolności do odbycia masażu) oraz masaż, akupresurę.

3,50 zł Akupunktura

W przypadkach, gdy zalecana jest również akupunktura pobierana jest dopłata do masażu w zależności od liczby postawionych igieł. Cena za sztukę.

40 zł Zioła

Oryginalne mongolskie mieszanki ręcznie zbieranych ziół dobrane przez naszego lekarza, zabezpieczają 2 tygodniową terapię.

10 zł Moxa

Usługa nagrzewania receptorów lub zatok ziołowymi moxa-mi.

Nasze zabiegi

Masaż shiatsu

Masaż shiatsu

Po japońsku znaczy "nacisk palców", jest to rodzaj masażu wschodniego, składający się z nacisku palców i dłoni, rozciągania oraz innych technik.

akupresura

akupresura

W tej technice masażu fizyczny ucisk jest stosowany do uruchomienia receptorów odpowiedzialnych za różne narządy organizmu przy pomocy nacisku palców, dłoni, łokci, czy różnych przedmiotów.

akupunktura

akupunktura

Technika ta polega na stymulacji receptorów odpowiedzialnych za pracę różnych narządów z wykorzystaniem różnych technik, takich jak nakłuwanie igłami i ręczne stymulowanie receptorów